AC Smart Cloud a Comfort Cloud

Vytápění a chlazení doma ovládejte mobilním telefonem

 Chytré spotřebiče podporují chytrá řešení. Tepelná čerpadla a klimatizační jednotky Panasonic při svém provozu využívají řadu senzorů ke zjištění teploty vody a vzduchu. Tyto informace sdílí i se svými uživateli pomocí tzv. internetu věcí, především díky službám AC Smart Cloud a Comfort Cloud. Stačí jen pár kliknutí na vašem chytrém telefonu nebo tabletu a můžete snadno ovládat nastavení vytápění a chlazení i monitorovat energetickou spotřebu a své výdaje.

Internet věcí – o co jde?

Internet věcí (Internet of Things – IoT) je možné zjednodušeně popsat jako propojení jednotlivých zařízení prostřednictvím internetu bez účasti člověka. Zařízení zapojená do IoT pomocí senzorů a čidel shromažďují data a prostřednictvím internetu je odesílají k dalšímu zpracování a vyhodnocování do cloudových aplikací. Data mohou být získávána v podstatě ze všech fyzických zařízení, která disponují elektronikou, softwarem, senzory a připojením k síti.

Spoléháme na data v cloudu

Nezbytnou součástí internetu věcí je cloudové uložení a využití dat. Cloud, tedy síť vzájemně propojených vzdálených serverů, umožňuje shromažďovat velké množství dat z různých míst, usnadňuje jejich vyhodnocování, sdílení, umožňuje kontrolu chyb a anomálie. V oboru vytápění a chlazení umí chytré technologie IoT vyhodnocovat počasí, sluneční svit a rozdíl teplot venku a uvnitř a na základě dat automaticky upravovat výkon, optimalizovat využití jednotek, a tím spořit energetické náklady.

Aplikace pro klimatizace a tepelná čerpadla

Aplikace Panasonic Comfort Cloud nabízí monitorování spotřeby a dokáže sledovat více klimatizačních jednotek z jediného mobilního zařízení. Ovladač v podobě chytrého telefonu budete mít vždy po ruce. Můžete tak snadno měnit teplotu vzduchu v místnostech a vytápět je nebo naopak vychladit před příjezdem domů. Kromě změny teploty můžete snadno aktivovat i nanoe™ X technologii (více se o ní dozvíte v článku ZDE) a odstranit ze vzduchu v místnosti alergeny, pachy, pyly, viry nebo bakterie. A pokud ve vaší chytré domácnosti používáte hlasové asistenty (Google, Alexa), můžete je v prostředí Comfort Cloud využívat k nastavení i řízení klimatizační jednotky.

Pro řízení tepelných čerpadel Panasonic nabízí službu AC Smart Cloud, která zvyšuje komfort užívání díky promyšlené správě funkcí vytápění, chlazení a ohřevu vody v domácnosti. Využívání aplikace umožňuje volbu různých časových a teplotních scénářů i okamžitých změn nastavení. Monitoring provozu a spotřeby výrazně zlepšuje nakládání s energií a vede k významným úsporám. Připojení zařízení do cloudu umožňuje vzdálenou diagnostiku, dálkovou správu a prevenci poruch.

Jak používat Aquarea Smart Cloud?

Výhody používání AC Smart & AC Service Cloud pro různé aplikace

Pokud chcete zakoupit tepelné čerpadlo či klimatizaci klikněte ZDE.
Pokud si nejste jisti a chcete odborně poradit s výběrem vhodné jednotky či kombinace, klikněte ZDE.

Vyberte si z našich produktů pro domácnost

Klimatizace

Klimatizaci v sestavách pro jednu nebo více místností (multisplit) dodáváme na klíč

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla VZDUCH-VODA (teplovodní) nebo VZDUCH-VZDUCH (teplovzdušné)

Ohřev TUV

Zásobník s vestavěným tepelných čerpadlem Aquarea DHW